Genel

Gebkim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tanıtım Programı Gerçekleştirildi

By 25 Haziran 2019 No Comments

GEBKİM MTAL’NİN TANITIM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
“Kimyamızda eğitim var” sloganıyla eğitim hayatına başlayacak olan GEBKİM MTAL, Kocaeli bünyesindeki öğretmenlere tanıtıldı.

Gebkim Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı’nın desteği ile 2019-2020 eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek olan GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nitelikli bir mesleki eğitim alarak geleceğine yatırım yapmak isteyen öğrencilere doğru eğitimi ulaştırmak için öğrencilerini bekliyor. Liselere Giriş Sınavı (LGS) ile öğrenci alacak olan proje okulları arasında yer alan GEBKİM MTAL öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan altyapısı ve laboratuvarları ile kimya sektöründe iş garantisi vaat ediyor.

TANITIM PROGRAMINA YOĞUN İLGİ
“Kimyamızda Eğitim Var” sloganı ile eğitim hayatına giriş yapan GEBKİM MTAL için hakkında tüm detayları ile bilgi vermek amacıyla GEBKİM OSB’de tanıtım programı gerçekleştirildi. Programda GEBKİM OSB ve GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı V. İbrahim ARACI, Kocaeli İl Milli Eğitim Şube Müdürü Vedat ÇETİN, GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İmer ÖZER, GEBKİM MTAL Okul Müdürü Hakan ÇELİK, GEBKİM MTAL Rehber Öğretmeni Şeyma SOYDAŞ ve İZGÖREN Akademi Eğitmeni ve Danışmanı Gökhan YENİPAZAR GEBKİM MTAL’nin eğitim hayatında öğrencilerine sağlayacakları faydalar ve başarı yolundaki kıstaslarının neler olduğundan bahsettiler. Tanıtım Programına Kocaeli bünyesinde görev yapmakta olan Rehber Öğretmenler ve okul idarecileri de yoğun ilgi gösterdiler.
ÖĞRENCİLER İÇİN BURS, YURT, YEMEK, SERVİS VE STAJ İMKANI
GEBKİM Eğitim Araştırma ve Sağlık Vakfı’nın desteği ile eğitim hayatına başlayacak olan GEBKİM MTAL, 2019 – 2020 eğitim öğretim yılında; ilaç, temizlik ürünleri, kozmetik, plastik gibi birçok farklı alt dala sahip kimya sektöründe çalışmak isteyen gençlere kapılarını açıyor. Yeni eğitim öğretim yılında LGS ile 120 öğrenci alacak olan GEBKİM MTAL’de 20 derslik, 8’i kimya ve 4’ü endüstriyel otomasyon olmak üzere 12 laboratuvar bulunmaktadır. GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde verilecek olan üst düzey eğitimin yanında öğrencilerine yemek ve servis imkanı ile uzaktan gelecek olan öğrencileri için ise yurt imkanı da sunulacaktır. Eğitimine başarılı bir şekilde devam eden öğrencilere ise GEBKİM Özel Bursu sağlanacaktır. Ayrıca akademik kariyerlerine devam etmek isteyen öğrenciler GEBKİM Vakfı tarafından verilen burs ve yurtdışında eğitim imkanından faydalanabilecekler. Son sınıf öğrencilerine ise haftanın 3 günü alanında öncü firmalarda GEBKİM OSB’de staj imkanı sağlanacaktır.

Leave a Reply