Gebkim M.T.A.L.

GEBKİM Eğitim Vakfı’nın kuruluş amacı, Türk Kimya Sanayii’nin ihtiyaç duyduğu ve aynı zamanda Atatürk İnkılâp ve İlkelerine bağlı, ilerici, her yönden dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe sahip hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, topluma karşı sorumluluk duyan üretken, yapıcı ve yaratıcı bireyler yetiştirmek ve bu doğrultuda da gerek Kimya Sanayiimizin gerekse ülkemizin gelişmesini sağlamak ve uluslararası düzeyde layık olduğu yeri alması yolunda katkıda bulunmaktır.

Bu doğrultuda Kimya sektöründe kurulu sektör örgütlerinin birlikteliği ve sektörün daha ileriye gitmesi için faaliyette bulunmak, kimya ve yan sanayinin ortak projelerini yürütmek, bu bağlamda kimya sektörünün talep ettiği iş gücünü sağlayacak her türlü çalışma, eğitim ve belgelendirme faaliyetlerini yapmak ve desteklemek, istihdamı destekleyici çalışmalar yapmak, kimya sektöründe çalışacak işgücünün Mesleki eğitimine katkı sağlamak ve her türlü sosyal faaliyette bulunmaktır.

Okulumuzdan Haberler

Uluslararası Satranç Turnuvalarında Yeni Bir Başarı

| Genel | No Comments
Uluslararası Satranç Turnuvalarında Yeni Bir Başarı GEBKİM Vakfı’nın desteğiyle Satranç oyuncusu Işık CAN; Ankara, Fransa ve İtalya’da gerçekleşen uluslararası turnuvalarda başarı elde etti. IM (Uluslararası usta) Işık CAN İtalya’da 24.…

Gebkim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tanıtım Programı Gerçekleştirildi

| Genel | No Comments
GEBKİM MTAL’NİN TANITIM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ “Kimyamızda eğitim var” sloganıyla eğitim hayatına başlayacak olan GEBKİM MTAL, Kocaeli bünyesindeki öğretmenlere tanıtıldı. Gebkim Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı’nın desteği ile 2019-2020 eğitim öğretim…

GEBKİM Vakfı eğitim komisyonu, GEBKİM mesleki ve teknik Anadolu lisesi’nde göreve başlayan yeni müdür Hakan Çelik’e tebrik ziyaretinde bulundu

| Genel | No Comments

Vakfımızın destekleriyle tadilatı yapılan Dilovası Şehit Can Duyar İlkokulu’nda çalışmalar devam etmektedir.

| Genel | No Comments

120

Öğrenci

12

Laboratuvar

20

Derslik

Tamamen Yenilenmiş Bir Okul

Gebkim M.T.A.L.’nın 2018-2019 Eğitim – Öğretim yılına başlamadan önce; dersliklerin bulunduğu ana bina, laboratuvar binası, atölye binası ve okul bahçesi ile A’dan Z’ye yenilendi.

Modern İç Mimari

Gebkim M.T.A.L. yenilenirken modern, öğrencilerinin bulunmaktan keyif alacakları ortamlar sağlanmaya çalışıldı.

Gelişmiş Laboratuvarlar

Gebkim M.T.A.L.’nın sahip olduğu eksiksiz kimya ekipmanları ve 12 laboratuvar ile öğrenciler, kimyayı deneyimleyerek öğreniyorlar.

Uygulamalı Eğitim

Gebkim M.T.A.L. öğrencileri, kurulan atölyelerde daha öğrencilik sürelerinde gerçek bir üretim tesisi deneyimi yaşayarak çalışma hayatlarına tecrübeli olarak başlama şansı yakalıyor.

Staj ve İş Garantisi

Gebkim M.T.A.L.’nin sanayi ile iç içe olan yapısı sayesinde okulumuz son sınıf öğrencileri Gebkim OSB bünyesinde staj yapma ve mezuniyetleri sonrası çalışma fırsatı buluyor.

Sosyal Hayat

Gebkim M.T.A.L. öğrencileri, iş dünyası için kazanımlarının yanı sıra sosyal hayatlarında da başarılarılarını destekleyecek, itibarlı eğitim kurumlarından çeşitli eğitimler almaktadır. Ayrıca okul içerisinde ve dışarısında gerçekleştirilen kulüp faaliyetleri, ve etkinlikler ile sosyal becerileri arttırılmaktadır.